Ghost Recon Phantoms

Nieoficjalne forum GRP

Ogłoszenie


#1 2014-05-16 13:14:47

Vond

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 35
Punktów :   
Klan: test

Znane bugi, czyli coś mi śmierdzi - jak rozpoznać cheatera

Nie będziemy opisywać jak korzystać z hacków, cheatów, exploitów, ale napiszemy mniej więcej jak to wygląda, żebyście mieli pewność, że słusznie tracicie życie na polu bitwy:

1. "Snajpienie", miano , które otrzymał od GMów glitching na mapach.
Przykłady:
- ktoś strzela do Ciebie z miejsca, do którego przeciętny gracz nie ma możliwości dostania się
- ktoś strzela do Ciebie będąc w ścianie
-
-


2. Aimbot
Z wiki:
Aimbot - cheat, najczęściej program działający w tle, który automatycznie namierza celownik broni w grze komputerowej na przeciwników znacząco ułatwiając grę osobie korzystającej z tego programu. W praktyce wygląda to tak, że osoba używająca aimbota ma cały czas celownik na przeciwniku (najczęściej na środku jego głowy).

3. Wallhack
Osoba korzystająca z tego cheata doskonale zna położenie każdego uczestnika rozgrywki.

4. Teleport/Śmierć-instant
Silnik GRP nie jest dobrze zabezpieczony przed... przed niczym właściwie, ale do rzeczy.

Czasami zdarza się, że zabija nas ktoś z miejsca, które wydaje nam się niemożliwe, np z budynku obok z którego wcześniej uciekaliśmy.

Teraz. Jak to widzi cheater?

W momencie kiedy jeszcze byłeś w budynku, cheater "spauzował" rozgrywkę, podszedł do Ciebie (Ty stałeś w miejscu z jego perspektywy) i strzelił Ci dwa razy w głowę. Po wznowieniu przez niego gry, Ty zginąłeś, dlatego, że system otrzymał informację, że parę sekund temu ktoś wklepał w Ciebie dwa pociski.

Kolejny przykład:

Skanujesz oracle teren, nikogo nie ma, cały tył macie kryty i żeby się dostać za Wasze plecy, ktoś musiałby najpierw się z Wami skonfrontować.

Cheater jednak momencie ma możliwość pojawienia się (teleport exploit) za Wami, tak widzicie to Wy, on po prostu pauzuje grę i biegnie za Wasze plecy.

Offline

 

#2 2014-06-02 14:39:02

[eNE]xsiondz1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-06-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Znane bugi, czyli coś mi śmierdzi - jak rozpoznać cheatera

Pozwolę sobie dodać kolejny problem, który od jakiegoś czasu trapi naszą brać. Panowie otóż chodzi o osoby celowo lagujące w celu zyskania przewagi. W necie dostępne są programy pozwalające w sposób celowy zalagować mecz. Efekty? Teleport, zabijanie za ścianami, czerwone krzyżyki na postaci. Włącznie i wyłączanie z HotKeya (co przy mądrym użytkowaniu praktycznie wyklucza wykrycie) Nie chcę generalizować ale koledzy sami wiecie jak się gra mając lagi serwera albo wynikające z własnego kiepskiego łącza. Uwagę baczną zwróciłbym na tych osobników którzy mimo czerwonego pinga kończą mecz na pierwszych pozycjach.
Wczoraj grałem w jednej drożynie z gościem, który pierwszą rundę skończył na czerwonym pingu w proporcji 27/4. Napisałem mu: "you are raported". Po chwili bluzgów czerwony ping magicznie zmienił się  na zielony a kolega skończył 2 rundę na przedostatnim miejscu.  Linków celowo nie wklejam - poszukajcie dostaniecie krok po kroku wyjaśnienie "jak to działa" i to po polsku.

Offline

 

#3 2014-06-04 14:28:23

Vond

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 35
Punktów :   
Klan: test

Re: Znane bugi, czyli coś mi śmierdzi - jak rozpoznać cheatera

[eNE]xsiondz1 napisał:

Pozwolę sobie dodać kolejny problem, który od jakiegoś czasu trapi naszą brać. Panowie otóż chodzi o osoby celowo lagujące w celu zyskania przewagi. W necie dostępne są programy pozwalające w sposób celowy zalagować mecz. Efekty? Teleport, zabijanie za ścianami, czerwone krzyżyki na postaci. Włącznie i wyłączanie z HotKeya (co przy mądrym użytkowaniu praktycznie wyklucza wykrycie) Nie chcę generalizować ale koledzy sami wiecie jak się gra mając lagi serwera albo wynikające z własnego kiepskiego łącza. Uwagę baczną zwróciłbym na tych osobników którzy mimo czerwonego pinga kończą mecz na pierwszych pozycjach.
Wczoraj grałem w jednej drożynie z gościem, który pierwszą rundę skończył na czerwonym pingu w proporcji 27/4. Napisałem mu: "you are raported". Po chwili bluzgów czerwony ping magicznie zmienił się  na zielony a kolega skończył 2 rundę na przedostatnim miejscu.  Linków celowo nie wklejam - poszukajcie dostaniecie krok po kroku wyjaśnienie "jak to działa" i to po polsku.

Wiem o czym mówisz, ten "program" wykorzystuje exploit, o którym tyle razy było mówione w 100%.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.souleater.pun.pl www.polishdragon.pun.pl www.newholland.pun.pl www.xiaolinxshowdownx.pun.pl www.klanpt.pun.pl