Ghost Recon Phantoms

Nieoficjalne forum GRP

Ogłoszenie


#1 2014-05-18 18:27:00

 Smigiel

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 104
Punktów :   
Klan: SCM

Ręczne ustawienia graficzne

Masz mało FPS?, częste spadki FPS? ustawienia graficzne w grze na niskich?

Jest sposób żeby poprawić wydajność gry bez zewnętrznych programów.

*Uwaga przed modifikowaniem plików ZRÓB KOPIE ZAPASOWĄ

Co trzeba zrobić? wystarczy zastosować się do skromnej instrukcji poniżej :

1. Wyszukujemy ścieżkę
    :\Ubisoft\Ghost Recon Online\PDC-Live

2. Za pomocą notatnika (polecam wersje notepad++) otwieramy plik o nazwieGraphicSettings.ini

3. Ustawienia podane poniżej używam ja (grałem na najniższych, ale i tak miałem spadki FPS to mi pomogło)

[Graphic Settings]
Version=1
AutoConfigure=0
ShadowMapSize=3
ShaderVersion=3
RenderBloom=0
TextureSize=0
VolumetricShadow=0
MotionBlur=0
LodQuality=0
ShdLodQuality=1
AAQuality=0
DofQuality=1
OffScrParticle=1
EnvParticles=0
OptimizedZPrepass=0
ParticleFX=1
DrawingDistance=1.000000
DisplayWidth=1360
DisplayHeight=768
Windowed=0
VSync=0
EnhancedCharacterLighting=1


5. Zapisujemy zmiany i cieszymy się płynniejszą grą

Taka modyfikacja plików pozwoli wyciągnąć tobie kilka FPS więcej, które będą stałe! (no chyba, że procek i karta graficzna się przegrzewają)

Producent zastrzega sobie modyfikacje plików, ale takie zmiany nie wpłyną na rozgrywke, a same modyfikacje, które dał nam producent w grzę są bardziej ubogie niż PKP REGION kl.2

Offline

 

#2 2014-05-18 23:17:20

bolverkpolska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 56
Punktów :   

Re: Ręczne ustawienia graficzne

Nie wiem Smigiel jaką masz konfigurację kompa, ale ta konfiguracja ustawień na pewno nie jest dobra pod starsze kompy. Spójrz w plik GraphicPresets.ini. Pomyliłeś niektóre wartości:

TextureSize=0 // to jest wartość z wysokich szczegółów:)
EnhancedCharacterLighting=1 // to zwiększa szczegóły oświetlenia tylko dla postaci co obniża fps.

W GRP jest zasada im niższa wartość tym lepsze(teoretycznie) fps, ale gorsze szczegóły w grze. I też są pewne wartości boolean (tylko zero lub jeden).
Oto mój zestaw GraphicSettings.ini, a mam 2GB ram i kartę ATI 5650.
[Graphic Settings]
Version=1
AutoConfigure=0
ShadowMapSize=3
ShaderVersion=3
RenderBloom=0
TextureSize=1
VolumetricShadow=0
MotionBlur=0
LodQuality=2
ShdLodQuality=3
AAQuality=0
DofQuality=1
OffScrParticle=1
EnvParticles=1
OptimizedZPrepass=0
ParticleFX=1
DrawingDistance=1.000000
DisplayWidth=1152
DisplayHeight=864
Windowed=1
VSync=1
EnhancedCharacterLighting=0

I gra mi działa na 35-45 klatek. Tygodnie optymalizowania przydały się. Ale musiałem jeszcze przez ZoneAlarm wyłączyć LauncherReporter. To dało dobry skutek.

Offline

 

#3 2014-05-20 11:33:02

 Smigiel

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 104
Punktów :   
Klan: SCM

Re: Ręczne ustawienia graficzne

Podaje moją konfiguracje

Dell Inspiron 5010N

Procesor i3 Intel M370 2.40GHz
Ram 4GB
Karta graficzna  ATI Radeon HD5650 1GB
Karta dzwiękowa AMD HD audio (tutaj nawet nie wiem jaki model musiałbym w papiery zobaczyc)

na tym laptopie gram w GRP i po ręcznej konfiguracji ustawien jakie podałem zyskałem stałe 40-50 FPS. Lagi mam jak gubie pakiety i ping mi skoczy. Laptop nie jest wcale najnowszy bo z lini produkcyjnej zszedł w 2010 roku, a ja sam zakupiłem go w 2011. Jak na laptopa myśle, że nie jest wcale młody a sama konfiguracja, którą przedstawiłem też szału nie robi. Gra tak jak napisałem działa mi lepiej przy takich ręcznych ustawieniach graficznych i o dziwo lepiej niż na najniższych ustawieniach graficznych, które daje nam producent w grze. Gra ogólnie na takich ustawieniach jak dobrze powiedziałeś polepsza graficznie obraz, ale nie odczuwam przez to spadku FPS. Dobrze, że zwróciłeś uwage na, ale nie wiem czy zauważyłeś "tych ustawień graficznych używam ja" co nie oznacza, że każdemu będzie się lepiej grało na takich ustawieniach ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.urania.pun.pl www.logiput.pun.pl www.audi-olecko.pun.pl www.ce.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl